Tkaniny pikowane

Pokazano 1-12 z 50 pozycji

Aktywne filtry

Na estetykę oraz funkcjonalność tkanin wpływa nie tylko materiał wykonania, lecz także wszelkie procesy wykorzystywane podczas produkcji. Jednym z nich jest pikowanie, czyli specyficzny rodzaj szycia, który polega na łączeniu dwóch lub więcej warstw materiału. Tkaniny pikowane wykorzystywane są zarówno w przemyśle tapicerskim czy meblarskim, jak i odzieżowym, a ich efektywny wygląd sprawia, że cieszą się nieustannie rosnącą popularnością.

 

Dlaczego warto zdecydować się na tkaniny pikowane?

Materiały pikowane, poza walorami estetycznymi, świetnie spełniają funkcje praktyczne. Stanowią idealne rozwiązanie podczas produkcji kołder i tkanin pościelowych czy materacowych. Charakteryzują się bowiem utrzymywaniem optymalnej sztywności, a także odpornością na odkształcenia, zgniatanie i rozciąganie. Ponadto wyróżniają się także dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. 

Oferujemy bogaty wybór tkanin pikowanych, które dostępne są w wielu wariantach. Poszczególne produkty różnią się od siebie nie tylko kolorystyką, lecz także sposobem pikowania oraz wykorzystanym materiałem. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją, a w razie problemów z wyborem odpowiedniej tkaniny, nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji!