Pianka tapicerska

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Pianka tapicerska

Pianki tapicerskie to specjalne elementy wykonane z tworzywa sztucznego, wykorzystywane podczas produkcji mebli i materaców. Z tego typu materiału tworzy się także obicia do krzeseł i foteli. Gąbki tapicerskie, bo tak też przyjęło się je nazywać, wykorzystywane są głównie w tapicerstwie meblowym, aczkolwiek ich zróżnicowanie pod względem gęstości i sztywności sprawia, że uzyskują uniwersalne zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Pinki tapicerskie zostały wykonane z poliuretanu za pomocą specjalnych procesów.

Ze względu na różnice gęstość materiału dzieli się je na dwa rodzaje. Te o mniejszej gęstości, wykorzystywane są najczęściej do obić drzwi, oparć lub podłokietników. Pianka sprawdzi się także idealnie, jako materiał wypełniająco-uzupełniający. Gąbki tapicerskiej o wyższej gęstości stosowane są przy produkcji materacy, krzeseł i foteli. Dosyć niestandardowym użyciem pianki może być wykonanie z niej paneli akustycznych, które będą miały za zadanie tłumić dźwięk w studiach nagrań i temu podobnych.

Ten materiał sprzedawany jest najczęściej w blokach o różnej grubości, aczkolwiek odpowiednie dobranie parametrów staje się kluczowe już na poziomie zakupu. Wybierając gąbki tapicerskie musisz zwrócić szczególną uwagę na gęstość i grubość, dopiero później rozmiar całkowity.

Pianki tapicerskie wykorzystuje się najczęściej przy renowacji i produkcji mebli i to właśnie dzięki nim siedziska i leżyska stają się miękkie i wygodne. Wybierając ten rodzaj materiału, możesz być pewien, że stawiasz na sprawdzoną metodę, która od lat cieszy się powodzeniem wśród producentów mebli.