Pianka tapicerska

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Pianki tapicerskie, nazywane także gąbkami tapicerskimi,  to specjalne elementy wykonane z poliuretanu. Wykorzystywane są do  produkcji mebli i materaców, jednak ze względu na swoją uniwersalność, mogą być stosowane podczas tworzenia obić do krzeseł i foteli. Są one niezwykle zróżnicowanie pod względem gęstości i sztywności, co sprawia, że zyskują one szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Pinki tapicerskie zostały wykonane z poliuretanu za pomocą specjalnych procesów.

 

Bogaty wybór pianek materacowych

Różnice w gęstości materiału sprawiają, że pianki materacowe dzielą się na dwa rodzaje. Te o mniejszej gęstości wykorzystywane są najczęściej do obić drzwi, oparć lub podłokietników. Idealnie sprawdzą się także jako  materiał wypełniająco-uzupełniający. Pianki tapicerskie twarde stosowane są natomiast przy produkcji materacy, krzeseł i foteli. Ponadto przy ich pomocy niekiedy wytwarza się tzw. panele akustyczne, które tłumią dźwięk w studiach nagrań. W naszym asortymencie znajdziesz materiały, które sprawdzą świetnie w każdych warunkach – niezależnie od przeznaczenia! Proponujemy także innowacyjne pianki tapicerskie w sprayu, umożliwiające wygodną i sprawną aplikację.

Pianki tapicerskie najczęściej sprzedawane są w blokach o różnej grubości, aczkolwiek odpowiednie dobranie parametrów staje się kluczowe już na poziomie zakupu. Wybierając produkty należy zwrócić szczególną uwagę na gęstość i grubość, dopiero później rozmiar całkowity.