Katalog

Włączone filtry:
Skład chemiczny
Szerokość
Gęstość pianki tapicerskiej
Grubość pianki tapicerskiej

PŁATNOŚCI

FHU IBERIS MAREK DEREJKO
Sikorskiego 166 budynek 2- parter
18-400 Łomża

ING Bank Śląski
43 1050 1823 1000 0092 2845 8932

DOSTAWA

DOSTAWA GLS
paczka zwykła 16,00 zł brutto
paczka za pobraniem 21,00 zł brutto
paczka powyżej 50 mb GRATIS

DOSTAWA INPOST
paczka zwykła 9,00 zł brutto
paczka za pobraniem 12,00 zł brutto

Pianki i gąbki tapicerskie

Pianki tapicerskie to specjalne elementy wykonane z tworzywa sztucznego, wykorzystywane podczas produkcji mebli i materaców. Z tego typu materiału tworzy się także obicia do krzeseł i foteli. Gąbki tapicerskie, bo tak też przyjęło się je nazywać, wykorzystywane są głównie w tapicerstwie meblowym, aczkolwiek ich zróżnicowanie pod względem gęstośc...

Pianki tapicerskie to specjalne elementy wykonane z tworzywa sztucznego, wykorzystywane podczas produkcji mebli i materaców. Z tego typu materiału tworzy się także obicia do krzeseł i foteli. Gąbki tapicerskie, bo tak też przyjęło się je nazywać, wykorzystywane są głównie w tapicerstwie meblowym, aczkolwiek ich zróżnicowanie pod względem gęstości i sztywności sprawia, że uzyskują uniwersalne zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Pinki tapicerskie zostały wykonane z poliuretanu za pomocą specjalnych procesów.

Ze względu na różnice gęstość materiału dzieli się je na dwa rodzaje. Te o mniejszej gęstości, wykorzystywane są najczęściej do obić drzwi, oparć lub podłokietników. Pianka sprawdzi się także idealnie, jako materiał wypełniająco-uzupełniający. Gąbki tapicerskiej o wyższej gęstości stosowane są przy produkcji materacy, krzeseł i foteli. Dosyć niestandardowym użyciem pianki może być wykonanie z niej paneli akustycznych, które będą miały za zadanie tłumić dźwięk w studiach nagrań i temu podobnych.

Ten materiał sprzedawany jest najczęściej w blokach o różnej grubości, aczkolwiek odpowiednie dobranie parametrów staje się kluczowe już na poziomie zakupu. Wybierając gąbki tapicerskie musisz zwrócić szczególną uwagę na gęstość i grubość, dopiero później rozmiar całkowity.

Pianki tapicerskie wykorzystuje się najczęściej przy renowacji i produkcji mebli i to właśnie dzięki nim siedziska i leżyska stają się miękkie i wygodne. Wybierając ten rodzaj materiału, możesz być pewien, że stawiasz na sprawdzoną metodę, która od lat cieszy się powodzeniem wśród producentów mebli.

Więcej
Jest tutaj 20 produkty/ów.