Blog categories


Wpisy

W jakich wnętrzach sprawdzą się drukowane tkaniny?

Aranżacja wnętrza to nie tylko sposób na estetyczne urządzenie danego pomieszczenia, lecz także świetna okazja do wyrażenia siebie. Mieszkanie czy dom zaprojektowany w sposób nieoczywisty przyciąga wzrok gości i w dużym stopniu wpływa na nastrój domowników. Podczas prac aranżacyjnych, każdy – nawet najmniejszy element – odgrywa niezwykle ważną rolę. W dzisiejszym artykule skupiamy się na tkaninach drukowanych i podpowiadamy, w jakich wnętrzach się sprawdzą!

Czytaj dalej

Jak mocuje się gąbkę tapicerską?

Coraz więcej osób, decydując się na odnowienie starych mebli, podejmuje próbę renowacji samodzielnie. Choć najprostszym sposobem jest skorzystanie z usług profesjonalnego tapicera, jest to niestety spory wydatek, podczas gdy do wymiany obicia w fotelu czy krześle wystarczą odpowiednie materiały, trochę wiedzy i chwila wolnego czasu. W artykule opisujemy, jak dopasować gąbkę tapicerską do konkretnego obicia oraz podpowiadamy, jak ją przymocować.

Czytaj dalej

Jakie tkaniny nadają się na story?

Dekoracje okienne efektywnie podkreślają charakter aranżacji, dlatego odgrywają niezwykle ważną rolę w każdym wnętrzu. Podczas ich doboru należy zwracać uwagę nie tylko na design czy kolorystykę, lecz także na tkaninę, która w dużym stopniu warunkuje ich wygląd oraz funkcjonalność. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaki materiał najbardziej nadaje się na story.

Czytaj dalej

Najpopularniejsze tkaniny na poduszki

Poduszki dekoracyjne stanowią niezwykle ważny element każdej aranżacji. Dopełniają stylistykę i podkreślają charakter wnętrza poprzez jego delikatne i nienachalne zdobienie. Ich wybór powinien być uwarunkowany nie tylko kolorystyką, lecz także materiałem wykonania. Podpowiadamy, jak dobrać tkaniny na poduszki dekoracyjne oraz przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych podczas ich produkcji.

Czytaj dalej

Zalety ekoskóry jako materiału obiciowego

Ekoskóra jest materiałem syntetycznym, który staje się coraz popularniejszym zamiennikiem skóry naturalnej. Na zainteresowanie produktem wpływa m.in. troska o dobro zwierząt, którą wykazują konsumenci, a także jego niska cena. Jest to materiał, który wizualnie nie różni się w dużym stopniu od skóry naturalnej, a ponadto charakteryzuje się licznymi zaletami. O najważniejszych z nich piszemy w artykule!

Czytaj dalej